Aizdedzes sveces

   Akciju sabiedrība "BRISK Tabor" piedāvā plašu aizdedzes sveču diapazonu automobiļiem, motocikliem, ūdensmotocikliem, kuteriem, stacionārajiem un papildu dzinējiem, zāles pļāvējiem, motorzāģiem, krūmu griezējiem, kā arī mazajai lauksaimniecības tehnikai. Liela uzmanība tiek pievērsta izstrādnēm tūninga un sporta jomā.
   Ražošanas procesu sertificē kvalitātes vadības sistēma, atbilstoši ISO/TS 19 949:2009 standartiem. Apkārtējo vidi aizsargā ISO 14001 standarts.
  Tiek ražoti sekojoši sveču tipi: CLASSIC, SUPER, EXTRA, SILVER, PLATIN, PREMIUM, IRIDIUM, A - line, GARDEN un MOTO.
   CLASSIC, SUPER, EXTRA, PLATIN, A - line - mūsdienu mašīnu un motociklu dzinēju vairākumam.
   BRISK SILVER - speciāli izstrādāta dzinējiem, kas darbojas ar gāzi - LPG, CNG.
   BRISK PREMIUM - tūninga un sporta jomai.
   BRISK IRIDIUM RACING, PREMIUM RACING - sporta automobiļiem.
   SILVER RACING - kartingiem un motocikliem.
   BRISK GARDEN -izmantošanai motorzāģos, zāles pļāvējos,  kā arī mazajai lauksaimniecības tehnikai.
   MOTO - motociklu dzinējiem.
   Aizdedzes sveces, kas precīzi atbilst konkrētiem autotransporta līdzekļu veidiem, jūs atradīsiet katalogos.
   Ražojamās sveču sērijas atšķiras viena no otras pēc konstrukcijas, elektrodos izmantojamā materiāla, kā pēc savas atbilstības konkrētam darbam. Katras ražošanas sērijas ietvaros tiek izgatavoti vairāki tipi, kas atšķiras pēc sava izmēra, temperatūras parametriem, aizdedzes pozīcijas un attāluma starp elektrodiem.


Kā atšķirt aizdedzes sveču BRISK oriģinālu un viltojumu
Atsevišķām sērijām piemīt sekojoši raksturojumi:

 

                   Aizdedzes sveces CLASSIC

Aizdedzes sveces ar centrālo elektrodu no niķeļa sakausējuma. Piemērotas to transportlīdzekļu ikdienas darbam, kas izmanto etilēto un neetilēto benzīnu.

Apzīmējumu piemēri:    L15Y, N17, N15Y...

Nomaiņas intervāls:
maks.20000km
 

 

Aizdedzes sveces ar plašu pielietojuma diapazonu SUPER/SUPER-YTTRIUM
 

   Centrālais elektrods, kas izgatavots no niķeļa sakausējuma ar vara serdeni (SUPER) vai no īpaša niķeļa un ītrija sakausējuma (SUPER YTTRIUM) ar augstu siltumvadītāja spēju, ļauj optimizēt aizdedzes sveces darbojošos daļu temperatūras līdzsvaru. Ideāli atbilst motora prasībām, gan lēnas braukšanas laikā un biežas motora palaišanas gadījumā, kustoties pa pilsētu, gan arī ilgstošas braukšanas gadījumā, lielos attālumos uz autostrādēm.

   BRISK SUPER / SUPER YTTRIUM  aizdedzes sveces piemērotas etilētā un neetilētā benzīna izmantošanai.

   Pareizu aizdedzes sveču izvēli jūs varat atrast BRISK katalogā.

Nomaiņas intervāls: maks.30000km ( neetilētā benzīna);
  maks. 20000km  (etilētā benzīna)  .

 

SUPER SUPERSUPER-YTTRIUM
Apzīmējumu piemēri: N15YC, D17YC, DR15YC...

Atsevišķu aizdedzes sveču tipu darba mūža un nepieciešamā sprieguma salīdzinošais grafiks.

 

 

Aizdedzes sveces EXTRA
Aizdedzes sveces ar plašu pielietojuma diapazonu un paaugstinātu nomaiņas intervālu

   Centrālais elektrods no niķeļa sakausējuma ar vara serdeni. Divi vai trīs sānu elektrodi. BRISK Extra aizdedzes svecēm ir dzirksteļu izlādētāja konstrukcija, kas atvērta uz degkameras pusi. Tas uzlabo maisījuma aizdedzi aizdegšanas sākuma fāzē un mazina pārkaršanu, novadot siltumu caur elektrodiem.
  Vairāku elektrodu izmantošana paaugstina nomaiņas intervālu līdz 60 000 km. Starpelektrodu attāluma un siltumīpašību stabilitāte, kā arī ilgstošais darba laiks ļauj izmantot šīs aizdedzes sveces plašam dzinēju spektram, gan vismūsdienīgākajiem, gan vecās konstrukcijas dzinējiem.
  Tiek ražotas divelektrodu izpildījumā, kurā aizdedzes pārsegums izslēdz aizdedzes traucējumus, ko izraisa degšanas produktu uzkrāšanās izolatora galā. Tāpat tiek ražotas arī trīselektrodu izpildījumā.

   Pareizu aizdedzes sveču izvēli jūs varat atrast BRISK katalogā.

  

Nomaiņas intervāls: maks.60000km

 

TC LDC

         Apzīmējumu piemēri:DR15TC, LX15LTC-1, DR15LDC...

Atsevišķu aizdedzes sveču tipu darba mūža un nepieciešamā sprieguma salīdzinošais grafiks.

 

 

Aizdedzes sveces PLATIN
Aizdedzes sveces ar platīna kontaktu

  

Platīna kontakti uz elektrodu darbojošās daļām, pateicoties savai augstajai izturībai, ļauj ilgstošā laika posmā saglabāt nemainīgu attālumu starp elektrodiem . Augstā erozijas noturība padara iespējamu daudz smalkāka centrālā elektroda izmantošanu, kas nebloķē aizdedzes liesmas frontes paplašināšanos pirmajās aizdedzes fāzēs, un tādējādi palielina motora jaudu.
   BRISK Platin  aizdedzes sveces tiek ražotas ar platīna kontaktu uz diviem elektrodiem vai tikai uz centrālā elektroda. BRISK sveču apzīmējumu sistēmā sveci ar platīna kontaktu uz centrālā elektroda apzīmē ar "P" burtu, bet sveci ar diviem platīna  kontaktiem ar "PP".
   Augstā platīna erozijas noturība  ļauj palielināt nomaiņas intervālu līdz 90000 km
.

Nomaiņas intervāls: maks.90000km

Apzīmējumu piemēri: DR15YPP, LR17YPP-1, RR15YPP-1...

Atsevišķu aizdedzes sveču tipu darba mūža un nepieciešamā sprieguma salīdzinošais grafiks.

 

 

Aizdedzes sveces A-line yttrium

    Jaunā līnija, kas sastāv no labākajiem aizdedzes sveču tipiem ar elektrodiem no ītrija sakausējuma un konstruktīvu jauninājumu, kas paātrina liesmas frontes izplatīšanos un pazemina nepieciešamo spriegumu,  palielina nomaiņas intervālu līdz 100000 km. Līnija ir optimāla izeja visplašākajam dzinēju tipu klāstam. (Sedz 97% mašīnu parka ritošā sastāva).

 

    Vienelektroda aizdedzes svece ar plašu pielietojuma diapazonu ar centrālo elektrodu no ītrija sakausējuma un lielāku apdegšanas izturību. Pilnībā apmierina dzinēja prasības visos darbības režīmos. Sānu elektroda konstrukcija "A" formā uzlabo liesmas frontes izplatīšanos aizdedzes sākuma fāzē un samazina nepieciešamo spriegumu, ko nodrošina aizdedzes sistēma.
   Nomaiņas intervāls palielinās līdz 45000 km
.
   Tips: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 28, 32, 33, 34, 36, 38

   Divelektrodu aizdedzes svece ar plašu pielietojuma diapazonu ar centrālo elektrodu no ītrija sakausējuma un lielāku apdegšanas izturību. Atklātais dzirksteļu izlādētājs uzlabo maisījuma aizdegšanos degšanas sākuma fāzē. Divu sānu elektrodu dzirksteļu pārsegs izslēdz aizdedzes traucējumus, kas saistīti ar degšanas produktu uzkrāšanos izolatora  galā  un novērš iespējamo maisījuma aizdegšanos.
   Nomaiņas intervāls palielinās līdz 55000 km.

   Tips: 20, 23, 26

Trīselektrodu aizdedzes svece ar plašu pielietojuma diapazonu ar centrālo elektrodu no ītrija sakausējuma un lielāku apdegšanas izturību. Atklātais dzirksteļu izlādētājs uzlabo maisījuma aizdegšanos degšanas sākuma fāzē.
    Trīs sānu elektrodi palielina nomaiņas intervālu  līdz 70 000 km.

    Tips:1, 21, 22, 24, 27, 29, 37

Vienelektroda aizdedzes svece ar plašu pielietojuma  diapazonu ar centrālo elektrodu, ar platīna kontaktu un sānu elektrodu no ītrija sakausējuma, kas ļauj optimizēt aktīvās sveces daļas siltuma līdzsvaru tādējādi, ka svece ļoti ilgi apmierina visus dzinēja darbības režīmus. Sānu elektroda konstrukcija uzlabo liesmas frontes izplatīšanos un samazina nepieciešamo spriegumu, kuru nodrošina aizdedzes sistēma.
    Nomaiņas intervāls palielinās līdz 100 000 km.

    Tips:25, 31, 35, 39, 40

   
Atsevišķu aizdedzes sveču tipu darba mūža un nepieciešamā sprieguma salīdzinošais grafiks.

Salīdzinošā tabula:


  

               Aizdedzes sveces SILVER
Speciālās aizdedzes sveces motoriem, kas darbojas ar gāzi

 

   Pateicoties lielam skaitu zinātnisku pētījumu jau noteikts, ka LPG izmantošana alternatīvas degvielas lomā ir izdevīga. Tomēr LPG aizdedzei ir arī savas specifiskās problēmas.
 
  Viena no tām ir daudz grūtāka gāžu maisījuma aizdegšanās tās neviendabīgas konsistences dēļ degšanas kamerā. Sekas ir paaugstinātās prasības pret spriegumu. Izvairīties no dotajām problēmām palīdz aizdedzes sveces Brisk Silver, kas ir uzkonstruētas īpaši gāzes aizdedzei dzinējos, kas strādā ar LPG..

BRISK Silver aizdedzes svecēm ir īpaša dzirksteļu novadītāja forma, kas nodrošina daudz vieglāku gāzes piekļuvi novadītājam, apgādātas ar maza diametra sudraba centrālo elektrodu, attālums starp elektrodiem sastāda 0,55 mm, 0,7 mm un 0,9 mm.
    Мaza diametra sudraba centrālais elektrods kopā ar  smailo  ārējo elektrodu principiāli pazemina aizdedzes sveces sprieguma prasības.

 

Nomaiņas intervāls:
  maks. 30000km – LPG, CNG        
maks. 45000km – tikai benzīna       

 

- (Liquefied Petroleum Gas)  šķidrā naftas gāze

- (Compressed Natural Gas) saspiestā dabasgāze

    Atsevišķu aizdedzes sveču tipu darba mūža un nepieciešamā sprieguma salīdzinošais grafiks.

Aizdedzes sveces GARDEN
   Aizdedzes sveces  mazajai lauktehnikai


    BRISK aizdedzes sveces, kas apzīmētas ar burtiem P, U, J, K, T, S, - izstrādājumi, kas speciāli domāti motorzāģu, krūmgriezēju, zāles pļaujmašīnu dzinējiem.
    Atšķiras ar drošību gan tukšgaitā, gan maksimāla noslogojuma gadījumā, kas, pirmkārt, nepieciešams zāģiem. Sveces netiek piesārņotas ar izdedžiem, novērš degvielas aizdegšanos un noplūdes gāžu dzirksteļošanu. Ar īpašu pasākumu palīdzību sasniegts mazs svars un vibroizturība.

 
   Sveču izgatavošana ir sertificēta saskaņā ar starptautisko sistēmu ISO 9001, VDA 6.1. un QS 9000. Ražošanā tiek izmantoti tikai augstas kvalitātes komponenti un materiāli, kas iegādāti no piegādātājiem un, kas veiksmīgi izgājuši sertifikāciju un auditu.

    BRISK P, U, J, K, T, S sveču augstā kvalitāte ir apliecināta ekspluatācijā, gan "profesionālos", gan "hobija" nosacījumos. Sveces ir veiksmīgi izturējušas pārbaudījumus visos praksē sastopamajos režīmos.

Nomaiņas intervāls:
150-400 stundas (atkarībā no tipa)

KATALOGS

 

 

BRISK PREMIUM aizdedzes sveces

  Unikālās aizdedzes sveces aizsargā patents un tām ir vairākas priekšrocības:

               - absolūti jauna dzirksteļu izlādētāja forma
       
- dzirksteles veidošanās perimetrā  360º
       
- dzirksteles izlādes pagarināšanās
       
- kurināmā   patēriņa  samazināšanās
       
- daudz vienmērīgākas dzinēja darbības nodrošinājums
        
- automobiļa ieskriešanās dinamikas uzlabošanās
       
- dzinēja jaudas  palielināšanās.

   

 

                  Šīs  aizdedzes  sveces  ir paredzētas, pirmkārt,  tūninga un sporta jomai.
   Aizdedzes sveces
Premium principiāli samazina nepilno aizdedzes ciklu skaitu iekšdedzes dzinēja degkamerā, kas, kopumā, rodas pārejas režīmos. Labākas maisījuma degšanas gadījumā tiek maksimāli  izmantota kurināmā enerģija, kā arī samazinās kaitīgo izplūdes gāžu saturs.

 

 

BRISK PREMIUM EVO

 

 

 

BRISK PREMIUM LGS / GS

 

Dotajām svecēm ir dzirksteļu izlādētājs, kas nodrošina garu plūstošu dzirksteli ar tās caursites iespēju visā perimetrā, 360 grādu leņķī. Sveces korpuss pilda sānu elektroda lomu. Dzirksteļu izlādētājs atrodas dziļāk degkamerā, pateicoties kam tiek sasniegta degšanas trajektorijas optimizācija. Gara, netaisnlīnijas dzirkstele (zibens-veida) parādās tur, kur ir mazāka pretestība, tas ir, vietās ar lielāku kurināmā koncentrāciju.
    Rezultātā - augsts degšanas ātrums sākuma fāzē. Sānu elektroda forma netraucē liesmas kodolam maisījuma aizdegšanās laikā un nodrošina ātru liesmas izplatīšanos degkamerā, tā nodrošinot daudz pilnīgāku degmaisījuma sadegšanu. Liesmas izplatības ātruma palielināšanās un daudz pilnīgāka kurināmā maisījuma un gaisa sadegšana dzinēja degkamerā sekmē jaudas palielināšanos, labāku paātrinājumu un kurināmā ekonomiju.

  LGS GS

Nomaiņas intervāls:
 
maks. 30000 km

Apzīmējumu piemēri: DOR15LGS, LOR15LGS, AR08GS...

 

BRISK PREMIUM ZC / ZS

 
     Divi palīg elektrodi, kas uzklāti ar īpašas patentētas tehnoloģijas palīdzību uz izolatora gala, pieļauj vienlaicīgu divu virspusējo un vienas gaisa dzirksteles lēcienus viena aizdedzes sistēmas impulsa gadījumā. Katrai dzirkstelei ir pārseguma iespēja pa visu palīg elektroda kontūru (360°).

     Dzirksteļu izlādētājs atrodas dziļi degkamerā un uzlabo liesmas frontes sākotnējo paplašinājumu. Dzirksteļu skaits un pietiekams attālums starp tām samazina nepilnīgas degmaisījuma aizdegšanās varbūtību degkamerā, palielina degšanas ātrumu un motora jaudu.

ZC / ZS

Nomaiņas intervāls:
 
maks. 20000 km

           Apzīmējumu piemēri: DR14ZC, LR15ZC, L10ZS...

 

 

BRISK IRIDIUM aizdedzes sveces
Speciālas aizdedzes sveces ar irīdija kontaktu

BRISK Iridium aizdedzes svecēm ir augsti gaisa maisījuma un kurināmā degšanas parametri degkamerā. Centrālā elektroda gala mazais diametrs, kas izgatavots no irīdija sakausējuma, un ārējā elektroda robeža, kas orientēta centrālā elektroda vidū, pazemina nepieciešamo spriegumu, ko nodrošina aizdedzes sistēma.
    Irīdija sakausējumam  ir augsts kausēšanas punkta parametrs un augsta erozijas pretestība. Ārējā elektroda forma netraucē liesmas frontes izplatību degkamerā. Laba maisījuma piekļuve elektrodiem  paaugstina aizdedzes sveču darbības raksturojumus, automobiļa jaudu un dinamiku.

Nomaiņas intervāls:
 
maks. 50 stundas - izmantošana sportā
maks.45000 km - parasta darbība        

   Apzīmējumu piemēri: DOR10IR, DOR14IR...
 

BRISK IRIDIUM Premium+  aizdedzes sveces

    Centrālā elektroda ar irīdija kontaktu un ārējā elektroda no itrija sakausējuma ar vara serdeni, kas vērsts pret aizdedzes sveces centru, kombinacijas izmantošana, samazina prasības pret spriegumu, atver izlādētāju pret deg kameru, būtiski samazina dzirksteles dzēšanas efektu pie «auksto» startu gadījumos. Tuyrklāt tiek saglabāts nomaiņas intervāls 100 000km.

 

Skatīt katalogu

 

 

 

Aizdedzes sveces MOTO
Pilnīga aizdedzes sveču līnija, kas sastāv no pārbaudītu aizdedzes sveču veidiem, paredzēta, pirmkārt, motociklu dzinējiem.

Vairākumā šo sveču tiek izmantota sudraba sakausējuma tehnoloģija centrālajā elektrodā ar samazinātu diametru un ārējā elektroda robeža "A" burta formā vai, kas orientēta centrālā elektroda vidū. Analoģiskā veidā izgatavoti arī pārējie veidi ar platīna kontaktu vai ar NiCu centrālo elektrodu. Palielināti smailie elektrodu gali nodrošina ilglaicīgi kvalitatīvu dzirksteli un vienlaikus pazemina nepieciešamo spriegumu, ko nodrošina aizdedzes sistēma. Tas viss sekmē degšanas un mazāk kvalitatīva kurināmā maisījuma un gaisa  uzlabošanos. Efektīva kurināmā maisījuma sadegšana ļauj iegūt vairāk enerģijas, tā stabilizējot dzinēja darbu pat vismazākajos apgriezienos.
    Šī tehnoloģija tāpat tiek izmantota motosportā. Šo panākumu pirmgājējs ir aizdedzes svece BRISK Silver Racing L10S.Tā tika izstrādāta sadarbībā ar motokartinga kompāniju JOKA, kuras īpašnieks ir KALIŠA kungs. Dažus gadus šī svece tiek piegādāta TM RACING rūpnīcai Itālijā. Šī svece, ko reģistrējusi kartingu asociācija, kā vienīgo atļauto rezerves daļu (aizdedzes svece) ROK CUP klases motoriem.
   Tā ir visbiežāk pielietojamā svece starp ČR braucējiem ne tikai kartinga jomā, bet arī motokrosa, endūra un tā tālāk. Šī svece tika izmantota, iegūstot ČR čempionu titulus, Eiropas un pasaules līmeņa motosporta čempionu titulus. Starp citiem šo aizdedzes sveču panākumiem jāmin arī veiksmīgie pasaulslavenās kompānijas PRODRIVE izmēģinājumi. 2007.gada vidū tie beidzās ar aizdedzes sveču BRISK Silver Racing ER12S apstiprināšanu Subaru Impreza sacensību automobiļu turbomotoriem, specifikācija WRC.

 

  

 

MOTO svecēm izmantojamais dzirksteļu novadītājs:

C   YC  
S S
YPY GS  
 
LGS

  
Visas šīs MOTO aizdedzes sveces ir apzīmētas ar skaitļu kodu, kas atvieglo klientiem sveču izvēli, tāpat kā automobiļu līnijas A-LINE aizdedzes sveces.

KATALOGS

Salīdzinošā tabula